Juniorské ME Istanbul 2018

Home / Juniorské ME Istanbul 2018

Na přelomu července a srpna se čeští juniorští reprezentanti v tureckém Istanbulu utkali o cenné kovy na Juniorském mistrovství Evropy. Do desetičlenného juniorského družstva se probojovali i dva reprezentanti z Liberce, kteří rozhodně nezklamali.

První z libereckých nadějí byl šestnáctiletý Matěj Hruška, který startoval v disciplínách 50PP, 50RP, 100PP a 200PP. Nejlépe si vedl v disciplínách 200PP a 50RP. V první zmíněné disciplíně skončil celkově 11. s časem 1:31.13 a na disciplíně 50RP doplaval 25. se skvělým časem 16.83. Druhým libereckým závodníkem byl patnáctiletý Matyáš Kubíček, který zápolil v disciplínách 200PP, 400PP a 800PP. Matyáš se ve všech svých disciplínách probojoval do finále a ve své nejlepší disciplíně 400PP skončil pátý s osobním rekordem 3:09.69. Oba plavci se zúčastnili také poslední disciplíny 4 x 100PP. Chlapecká štafeta ve finále skončila na skvělém čtvrtém místě a stanovila nový juniorský český rekord s hodnotou 2:32.21.

Celkově česká reprezentace získala tři medaile a všichni závodníci dosáhli výborných výsledků.