Mistrovství ČR Liberec

Home / Mistrovství ČR Liberec

Od pátku 1. 6 do neděle 3. 6. měřili na libereckém bazénu síly plavci ze všech koutů republiky, aby ti nejlepší získali titul mistr České republiky. Plavci Aqua klubu si v domácím prostředí vedli skvěle a získali několik titulů a spoustu cenných kovů.

Za Liberec závodilo celkem třicet závodníků, kteří v individuálních disciplínách získali 42 medailí. Na bronzové umístění dosáhly ještě tři liberecké štafety.

Celkovou nejlepší závodnicí v kategorii C byla vyhlášena Markéta Musilová, která proměnila všechny své starty ve stříbrnou medaili a výrazně tak přispěla k celkovému bodovému zisku Aqua klubu. Z děvčat kategorie C medaile sbírala také Štěpánka Kolářová, Natálie Musilová a Nikola Schmidbauerová.

Liberec ovládl i celkové hodnocení chlapců v kategorii C, kde zvítězil Matyáš Kubíček, kterému se podařilo zvítězit v každém z jeho šesti startů. Sedm medailí Aqua klubu přinesla Jana Vestfálová, která získala dva mistrovské tituly. Cenné kovy získali také liberečtí závodníci kategorie B. Za chlapce to byl Matěj Hruška a za děvčata Nikola Krausová a Sára Trávníčková.

Na pětadvacetimetrovém bazénu, kde se plavaly pouze disciplíny 15/10 RP a 25 RP, přibyly na liberecké konto tři medaile. Každá byla z jiného kovu. Bronz získala Valerie Šaldová, stříbro Vojtěch Kašpar a zlato Jana Vestfálová.

Všichni plavci si vedli skvěle a medailové umístění jim mnohdy uniklo jen o jednu příčku. I tak ale závodníci podávali skvělé výkony a odměnou jim jsou minimálně nové osobní rekordy.