Čtyři zlaté z prvního závodu evropského poháru orientačního potápění

Sezóna evropského poháru v orientačním potápění byla zahájena o víkendu ve francouzském Holtzheimu a naši závodníci si tuto příležitost poměřit síly s ostatními nenechali ujít. Vzhledem ke studijním a dalším povinnostem byla však naše výprava pouze čtyřčlenná.

Na jezeře kousek od Štrasburku se naposledy konaly závody v roce 2014 a stejně jako tehdy i tentokrát nás čekala průzračná voda s viditelností kolem dvaceti metrů. Tyto nestandardní podmínky jsme si vyzkoušeli na pátečním tréninku a kvalitně se připravili na sobotní dva individuální starty v disciplíně tyče a M kurz.

Na tyčích a ani při M kurzu se naši závodníci rozhodně neztratili a Kuba Němeček se Zuzkou Dvořákovou suverénně vykročili za obhajobou loňského vítězství v celém seriálu, když obě disciplíny vyhráli s velkým náskokem. Zuzku na stupních vítězů doplnila ještě Barča Svobodová v disciplíně tyče, když doplavala druhá. Bramborová medaile na ní zbyla v disciplíně M kurz. Ale i tak se stala nejúspěšnější juniorkou.

V neděli byla na programu týmová soutěž, kde naše sobotní medailisty doplnil ještě Jiří Petržilka. A společně si doplavali pro třetí místo.

I přes málopočetnou výpravu našeho klubu jsme výbornými výsledky dosáhli na druhou příčku v celkovém hodnocení klubů.

Další zastávka evropského poháru bude příští víkend v Německu, kde se poplavou stejné disciplíny a kde bude naše družstvo startovat již ve větším počtu závodníků.

« Zpět na novinky01.06. 2022,