Na Jesenice proběhl evropský pohár a mistrovství republiky v orientačním potápění

O víkendu 11.-12.6.2022 proběhlo další kolo Evropského poháru v orientačním potápění. Zároveň bylo toto kolo i mistrovstvím České republiky, protože se konalo na přehradě Jesenice v Čechách. V sobotu závodníky čekaly disciplíny hvězda a tyče a v neděli týmová soutěž sjíždění.

 


Startovní listina tentokrát čítala 25 žen a 31 mužů. V dopoledním závodě hvězda si z našich závodnic nejlépe vedla Zuzana Dvořáková, kterou jen těsně předstihla Katalin Hatházi z Maďarska. Na stupních vítězů Zuzku doplnila Dominika Benešová. Na 14. respektive 16. místě skončily Radka Němečková s Barbora Svobodová. Příliš se nevedlo Štěpánce Kolářové, která letos závodila poprvé a bohužel se jí nepovedlo nalézt první tyč.

V mužích i tentokrát zvítězil Jakub Němeček, na druhém místě skončil Daniel Sonnenkalb z Německa a třetí byl maďarský závodník Peter Balazs. Na sedmém místě doplaval Lubomír Silný, na desátém místě Lukáš Silný. Závodů se účastnili i naši bývalí reprezentanti, nyní již veteráni, Jiří Petržilka starší a Michal Petránek, Jiří skončil devatenáctý, Michal na 25. místě.

Odpolední start M-kurzu byl až v 15:30, a protože se jedné ze závodnic povedlo utrhnout jeden z otočných bodů a závod byl na hodinu přerušen, závodilo se až do večerních hodin. Se závodem se v ženách nejlépe vypořádala Barbora Svobodová, která zaznamenala čas 5:57 a nulovou odchylku v cíli, čímž překonala sice rychleji ale ne tak přesně plavající Zuzanu Dvořákovou. Třetí tentokrát skončila dopolední vítězka Katalin Hatházi. Dominika Benešová byla tentokrát jedenáctá, Štěpánka Kolářová doplavala 21. V kategorií mužů vyhrál Martin Šmejkal plavající za MH Praha, druhý skončil Tamás Szasz z Maďarska a na třetím místě Jakub Němeček. Ostatním našim závodníkům se tolik nevedlo, Lubor Silný skončil šestnáctý, Lukáš Silný dvacátý a Michal Petránek na místě 24. Závod se nepovedl Jiřímu Petržilkovi staršímu, který neobeplaval první otočný bod.

Závod týmů žen vyhrálo naše družstvo ve složení Dominika Benešová, Barbora Svobodová, Radka Němečková doplněné o Kristýnu Janouškovou. V mužích byl náš tým ve složení Jakub Němeček, Zuzana Dvořáková doplněn o reprezentaty Matěje Novotného a Martina Šmejkala a zaplavali nejrychlejší čas. Ryze liberecký tým Lubor Silný, Lukáš Silný, Jiří Petržilka a Michal Petránek skončil na pátém místě.

« Zpět na novinky20.06. 2022,