Nemo Trophy 2023 - Zlín

První listopadový týden trávili nejzkušenější závodníci Aqua klubu na tradičních závodech ve Zlíně. Tuzemský závěr závodní sezony na padesátimetrovém bazénu neboli Nemo Trophy tradičně láká mimo jiné i na netradiční disciplínu 800 RP a také 200 RP, která bude již od příštího roku zařazena na oficiální program mistrovství světa a světových pohárů. Liberecká výprava tedy nemohly chybět.
Ve zmiňované disciplíně 200 RP vynikla se zlatou medailí a finanční prémií Adéla Zapletalová. Stejnou medaili získala i na poloviční distanci a sbírku doplnila stříbrem z disciplíny 200 BF. Druhým libereckým šťastlivcem, kterému se podařilo získat finanční prémii byl Matyáš Kubíček. V jeho případě šlo o nejdelší bazénový závod, 1500 PP. Navíc v průběhu víkendu vybojoval ještě zlato na 100 PP a 800 PP, stříbro pak za výkony v závodech na 200 a 400 PP.
Zahanbeni nezůstali ani ostatní členové výpravy, Jana Řeháková stejně jako Vítek Hotař vyplavala stříbrnou medaili. Amélie Kučerová doplnila klubovou bilanci bronzem a celý zbytek libereckého manšaftu (Monika Erbanová, Barbora Hotařová, Adam Kolín, Nela Novotná a Vojtěch Sázavský) odjíždí ze Zlína s notnou dávkou únavy, spokojenosti osobních rekordů a bramborových medailí. Není ale třeba zoufat, protože před Vánocemi se ještě stihneme zúčastnit hned pěti dalších závodů.

Matyáš Kubíček

« Zpět na novinky05.11. 2023,
Nemo_1Nemo_2Nemo_3Nemo_4Nemo_5