Velký úspěch libereckých závodníků na domácím mistrovství Evropy

 Po osmi letech jsme opět pořádali vrcholový závod v orientačním potápění, tentokrát to bylo otevřené mistrovství Evropy. Vzhledem k vypuštěné liberecké přehradě jsme museli najít útočiště v Jablonci na přehradě Mšeno. I přes potíže, způsobené nutností přesunout veškeré vybavení do Jablonce, jsme závody po organizační stránce zvládli. A moc nás potěšily pochvalné komentáře od zahraničních účastníků.
 
Po sportovní stránce se našim závodníkům dařilo náramně. V týmu české reprezentace se z našeho klubu představili Jakub Němeček, Jakub Valníček, Zuzana Dvořáková, Dominika Benešová a Barbora Svobodová. A všichni si odvezli minimálně jednu medaili.
Nejúspěšnější závodnicí se stala Zuzka Dvořáková, která získala medaili ze všech disciplín. Do své, již tak rozsáhlé sbírky, získala pět zlatých a jednu bronzovou medaili. Kuba Němeček si doplaval pro čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili. Kuba Valníček byl členem týmu, který obhájil zlaté medaile z loňského roku, a navíc získal svou první individuální medaili v seniorské kategorii a to stříbrnou. Barča Svobodová, která ještě loni závodila v juniorské kategorii, získala na svém prvním seniorském šampionátu tři bronzové medaile v individuálních závodech a zlato v týmovém sjíždění. Domča Benešová byla také součástí zlatého týmu ženského sjíždění a v ostatních individuálních startech byla vždy do nejlepší desítky výsledkové listiny.
 
Vrchol sezony se nám opravdu vydařil a teď nás čeká závěrečná část mistrovství republiky v září v Mělicích.

« Zpět na novinky27.08. 2023,