Žďárský gumák 2023 - Žďár nad Sázavou

11. - 12. 2. 2023 Žďárský gumák 2023 – Žďár nad Sázavou

Tento víkend naši plavci bojovali na 7. ročníku otevřeného závodu Žďárský gumák.

Závodu se zúčastnilo 189 závodníků ze 14 klubů z České republiky a 1 klubu ze Slovenska.

Soutěžili všechny věkové kategorie – od nejmladších (E0 do 9 let) až po dospěláky (A).

Závod je čtyřboj a závodníci si mohou vybrat 4 ze šesti disciplín: 50 - 100 - 200BF a 50 - 100 - 200PP.

Mladší kat. E0 měla pouze 4 disciplíny: 50 - 100BF a 50 - 100PP.

Závod má ještě 3 speciální závody.

1. speciální závod „Staří gumáci“ je pro veteránskou kategorii na distanc 50BF. Naše závodnice Kateřina Řezníčková si vyplavala stříbrnou medaili.

2. speciálním závodem je „O Žďárský gumák“ na distanci 400BF bez rozdílu kategorií, kde v ženách vybojovala Vendy Řezníčková stříbro, Nela Novotná 11. místo a Barča Hotařová 15. místo. V mužích se Vítek Hotař umístil na 5. místě.

3. speciálním závodem je štafeta 4 x 50BF MIX (2+2) bez rozdílu kategorií. Naše nejlepší štafeta ve složení Áďa Zapletalová, Adam Kolín, Vendy Řezníčková a Vítek Hotař se umístila na 6. místě. Celkem soupeřilo 24 štafet.

Výsledky ČTYŘBOJE:

kat E0 (do 9 let): Sofie Lorenz - zlato , Tobiáš Karel – zlato

kat E (10-11let): Sofie Jaworská – 7., Franta Vrba – zlato, Kryštof Karel – stříbro, Pavel Vrba – 5.

kat D (12-13 let): Jůlie Křížová - 6., Kája Benešová – 9., Amálka Voborníková – 14., Eliška Erbanová – 19.

kat C (14-15 let): Nela Novotná – 8., Monča Erbanová – 11., Amélie Kučerová – 14., Vítek Hotař – 5., Adam Kolín 9.

kat B (16-17let): Áďa Zapletalová – zlato, Vendy Řezníčková – stříbro, Barča Hotařová – 7.

Gratulujeme všem závodníkům k osobním rekordům a už za týden se těšíme na jarní prázdniny.

Za měsíc nás čeká závod MČR Družstev v Olomouci a  2. kolo ČLM v Táboře.