Ženy Aqua klubu Liberec ovládly mistrovství družstev!

Naposledy v roce 1998 se ženám z Liberce (tenkrát ještě pod názvem Aqua Plastkov Liberec) podařilo zvítězit v mistrovství republiky družstev. Na další vítězství, v tomto tradičním závodě, se čekalo dlouhých 25 let. Až do letošního roku. Tým žen sice do závěrečné štafety nastupoval z druhého místa a po napínavém souboji prohrál s, do té doby vedoucí, Olomoucí, ale následná diskvalifikace KSP Olomouc změnila výsledné pořadí a naše děvčata se mohly radovat z nečekaného, ale o to sladšího vítězství! Na druhém místě skončily ženy KSP Olomouc a třetí Čochtan klub Žďár nad Sázavou.
 
Vítězné družstvo se opíralo především o výborné výkony Venduly Řezníčkové v hladinových disciplínách a Adély Zapletalové v disciplínách Bi-fins. V podvodních disciplínách jim zdatně sekundovaly Dominika Benešová a Barbora Svobodová. To vše by ale nestačilo, pokud by skvělé výkony nepředvedly i ostatní členky Barbora Hotařová, Novotná Nela a Řeháková Jana.
 
Muži obhájili bronzovou pozici z minulého ročníku. Kdy největší oporou byl tradičně Matyáš Kubíček, startující v disciplínách PP. Nejmladší závodník v mužském týmu Adam Kolín zazářil hlavně ve štafetě 4x200, kde zaplaval skvělý čas výrazně nad úroveň svého osobního rekordu. Dalšími členy libereckého týmu byli Jakub Němeček, Matěj Hruška, Vítek Hotař a Vojtěch Sázavský.
V mužích se z vítězství radovali muži KSP Olomouc a na druhém místě skončil Čochtan klub Žďár nad Sázavou.

« Zpět na novinky18.03. 2023,