Česká liga mládeže v Liberci

Home / Česká liga mládeže v Liberci

Česká liga mládeže v Liberci

V sobotu 21. 4. hostil Liberec třetí kolo české ligy mládeže v ploutvovém plavání. Na domácích závodech nechyběla spousta našich závodníků, kteří podávali skvělé výkony a zajistili tak Liberci celkové první místo.

Body na klubové konto přinášeli všichni závodníci, kteří se zúčastnili. V kategorii C to byl Matyáš Kubíček, Josef Najman a Oliver Benda, z děvčat pak Štěpánka Kolářová a Nikola Schmidbauerová. V kategorii D, ve které závodníci poprvé plavali disciplíny s dýchacím přístrojem, si vedl dobře Milan Fák, Kayalibay Elise Ann a Špeciánová Markéta. V kategorii E zazářila Jana Vestfálová, která všechny své starty proměnila ve zlatou medaili. Úspěšné byly také liberecké štafety, které klubu přinášejí dvojnásobný počet bodů . V kategorii E a C získaly čtveřice závodníků Aqua klubu zlaté medaile a v kategorii D nakonec medaili bronzovou.

S tímto výsledkem má tedy Aqua klub jistou účast na Finále ligy mládeže Čech a Moravy v Novém Jičíně, kde se rozhodne o celkovém pořadí klubů z celé České Republiky.