Evropský pohár v Nordhausenu

Home / Evropský pohár v Nordhausenu

Evropský pohár v Nordhausenu

První červnový víkend se liberečtí závodníci vydali hájit barvy Aqua Klubu na Evropský pohár do německého Nordhausenu. Na programu byly disciplíny hvězda, m-kurs a sjíždění.

Páteční trénink proběhl po vzoru Modeny v krásně slunečném počasí. Ve vodě byla viditelnost přes deset metrů, a tak závody slibovaly rychlé časy.

V sobotu se ovšem počasí zcela otočilo, a tak za silného deště odstartoval dopolední závod, tedy hvězda.

V ní naši závodníci ukázali svou „extratřídu“, neboť v mužích obsadili hned čtyři první místo. Zvítězil tak Jakub Němeček před druhým Janem Skružným, třetím Martinem Šmejkalem a čtvrtým Ondřejem Kašparem.

V ženách zvítězila naše Zuzana Dvořáková před Němkou Babette Fürstenberg a Ukrajinkou Jekaterinou Syenichkinou.

Odpolední závod m-kurs musel být pro silnou bouřku odložen o hodnu a půl, a tak se startovalo již v pozdních odpoledních hodinách. V mužích vyhrál Němec Wilfried Krause. Zbytek stupňů vítězů však byl již ryze liberecký, neboť druhý byl Ondřej Kašpar a třetí Jakub Valníček. Čtvrté místo navíc ještě obsadil Martin Šmejkal.

V ženách opět zvítězila Zuzana Dvořáková, když porazilo druhou Aniku Hasse a třetí Babette Fürstenbergovou.

V neděli za pokračujícího deště odstartovala týmová disciplína sjíždění. V mužích vyhráli závodníci Rostocku. Druzí byli reprezentanti Aqua Klubu a třetí Ukrajinci z Charkova.

Mezi ženami opět dominovaly Němky z Rostocku, druhé byly Chorvatky z Medulinu a třetí Němky z Greizu. Naše ženy obsadily až páté místo.

Výsledky zde:

Stáhnout (PDF, Neznámý)