Finále ligy mládaže 2018

Home / Finále ligy mládaže 2018

Finále ligy mládaže 2018

Do finále ligy mládeže každý rok postupují tři nejlepší moravské a tři nejlepší české kluby. Na letošní ročník v Novém Jičíně postoupil Aqua klub Liberec hned z první příčky mezi českými kluby, takže závodníci byli velmi dobře motivováni.

O konečném pořadí rozhodovaly body všech plavců. Proto byli důležití všichni závodníci a jejich výkony. V kategorii E se o tři individuální medaile zasloužila Kateřina Sikorská a Jana Vestfálová. Za kategorii D přinesl cenný kov Milan Fák a v kategorii C získával medaile Matyáš Kubíček, Štěpánka Kolářová a Markéta Musilová. Bronzovou medaili a tučný bodový zisk přinesla také štafeta 4 x 50 PP kategorie E. V každé kategorii byli také vyhlašováni tři nejlepší závodníci podle bodů CMAS. Mezi nejstaršími závodníky, tedy závodníky kategorie C, zvítězili zástupci Aqua klubu jak mezi chlapci (Matyáš Kubíček), tak mezi děvčaty (Štěpánka Kolářová).

Po dvou náročných dnech a několika tisících naplavaných metrů se i navzdory několika diskvalifikacím Aqua klub probojoval na celkové druhé místo.