Jízda neporažené Dvořákové pokračuje

Home / Jízda neporažené Dvořákové pokračuje

Jízda neporažené Dvořákové pokračuje

Za opravdu letních teplot se konal další Evropský pohár v orientačním potápění, tentokrát v maďarském Alsónémedi. Na závodech nemohli chybět reprezentanti Aqua Klubu Liberec.

Na pořadu Evropského poháru byly tři disciplíny – hvězda, m-kurs a sjíždění. Pořadatelé však na poslední chvíli změnili plán a místo hvězdy se plavaly tyče.

V nich si nejlépe vedly naše ženy. Nebylo překvapením, že vítězství uzmula Zuzana Dvořáková, která si svým výkonem s předstihem pojistila celkové vítězství v Evropském poháru. Druhá pak skončila Vendula Resová a třetí byla Katalin Hatházi z Amphory Budapešť.

Mužům se dařilo o poznání méně. Jakub Němeček sice obsadil třetí místo, když ho porazili pouze Kazaši Valerij Volgin a Ivan Papin. Ostatním se ale vůbec nevedlo. Martin Šmejkal hledal každou tyč a obsadil dvanácté místo. Jiří Petržilka s Lukášem Silným nenašli shodně třetí tyč a tudíž nedojeli.

V sobotu odpoledne se podle plánu jel m-kurs. V něm opět zářily naše ženy. První místo obsadila suverénně Zuzana Dvořáková, která zvítězila v každém individuálním závodě, kterého se letos zúčastnila. Druhá skončila Naďa Tylová, třetí Ludmila Šumilová z Kazachstánu. Vendula Resová podjela třetí otočnou a skončila až třináctá.

V mužích se opět radoval Jakub Němeček, který obsadil druhé místo, když ho o pouhou jednu sekundu při stejné odchylce v cíli porazil Peter Balász z Budepešti. Třetí místo obsadil Wilfried Krause. Jedenáctý pak vinou šestimetrové odchylky skončil Lukáš Silný. Jiří Petržilka podjel třetí otočnou a Martin Šmejkal dokonce první.

V neděli se plavalo sjíždění. V něm naše ženy Dvořáková, Resová a Tylová dokázaly i ve třech vybojovat třetí místo. Horší to měli muži ve složení Němeček, Petržilka, Silný, Šmejkal dojeli pouze ve dvou, protože si Jakub Němeček spletl kurz na druhou tyč.