Pokračování světového poháru v Lignanu

Home / Pokračování světového poháru v Lignanu

Pokračování světového poháru v Lignanu

Druhé kolo Světového poháru v ploutvovém plavání se během předposledního březnového víkendu konalo v italském Lignanu. Nejen za sluncem ale hlavně za skvělými výkony se do Itálie vypravili také liberečtí ploutvaři.

Ve výpravě nechyběli zkušení závodníci ani plavci mladší, kteří přijeli hlavně nasát atmosféru a vyzkoušet si závody na úrovni Světového poháru. Všechny závodnice specializující se na disciplíny BiFi, tedy Sára Trávníčková, Natálie Musilová a Markéta Musilová, si zlepšili své osobní rekordy. Oliver Benda i Josef Najman, nejmladší členové výpravy, se nenechali zahanbit konkurencí a skvěle odplavali všechny své disciplíny. Z děvčat si asi nejlépe vedla Nikola Krausová, které na trati 100 RP jen o jednu příčku utekla medaile. Pro chlapce byla nejúspěšnější tratí bezpochyby trať 200 PP. Matěj Hruška skončil šestý s malým odstupem za kvalifikačním limitem do juniorské reprezentace a Matyáš Kubíček doplaval druhý a zkompletoval tak svou sbírku dvou bronzových a jedné stříbrné medaile.

Závody se vydařili jak z pohledu závodníků, tak i z pohledu trenérů. Z prosluněného italského pobřeží tak odjížděli všichni spokojení a šťastní.