Vydařený Evropský pohár v Liberci

Home / Vydařený Evropský pohár v Liberci

Vydařený Evropský pohár v Liberci

Na Liberecké přehradě se o víkendu 9.-11. června konalo další kolo Evropského poháru v orientačním potápění. Celé závody, kterých se zúčastnilo deset týmů ze šesti zemí, byly pro domácí závodníky nadmíru vydařené.

V pátek za slunečného počasí začal trénink, na kterém si závodníci osahali vodu a zajeli kurzy. V sobotu pak v na Liberec extrémně čisté vodě s viditelností kolem tří metrů odstartovala disciplína tyče.

V ní si vítězství v kategorii mužů vybojoval suverén letošní sezóny a novopečený trenér národního týmu Jakub Němeček, který porazil druhého Wilfrieda Krauseho z Rostocku o více než deset vteřin. Třetí místo obsadil veterán Jan Skružný, který potvrdil svou dlouholetou stabilní výkonost.

V kategorii žen zvítězila rozdílem třídy liberecká stálice Zuzana Dvořáková, která s časem 6:23 porazila druhou Vendulu Resovou o více než čtyřicet sekund. Zuzana Dvořáková tak zvítězila zatím v každém závodě, kterého se letos zúčastnila. Bronzovou medaili vybojovala Němka Lisa Dethloff z Rostocku.

V neděli Evropský pohár pokračoval týmovou disciplínou, tedy sjížděním. V něm podle očekávání zvítězil první tým domácího Liberce ve složení Jakub Němeček, Ondřej Kašpar, Jan Skružný a Martin Šmejkal. Druhé místo obsadili reprezentanti Německa z Rostocku (Krause, Buhr, Winter, Fritsch), kteří o pouhou vteřiny porazili druhý tým Aqua Klubu ve složení Lukáš Silný, Jakub Valníček, Jiří Petržilka a Martin Veselý. Ten tak obsadil třetí místo, když se mu podařilo porazit favorizované týmy z Kazachstánu a Ukrajiny.

Mezi ženami se situace opakovala. První tým Liberce ve složení Zuzana Dvořáková, Vendula Resová, Eliška Šimůnková a Naďa Tylová vybojoval zlato. Stříbro po vzoru mužů obsadily rostocké ženy (Dethloff, Orth, Hasse, Kruger) a bronz tým libereckých juniorek (Benešová, Kopecká, Tajovská a Žížalová).

Zbývá jen dodat, že kromě vítězných týmů se Evropského poháru zúčastnily také týmy z Rakouska, Kazachstánu, Slovenska a Ukrajiny.

Výsledky zde:

Stáhnout (PDF, Neznámý)