Úspěšný vstup do orientářské sezóny

Home / Úspěšný vstup do orientářské sezóny

Úspěšný vstup do orientářské sezóny

V pátek 5. května se v časných ranních hodinách vydali liberečtí závodníci zahájit novou sezónu orientačního potápění do italské Modeny na Evropský pohár. V Itálii potvrdili, že patří do úzké světové špičky.

V pátek při příjezdu panovalo v místě závodiště slunečné počasí, za kterého si také potápěči otestovali místní vodu. Trénink byl důležitý i proto, že vzhledem k počasí panujícímu v České republice, a s tím související teplotě vody, se jednalo o první kontakt s kompasem v letošním roce.

V sobotu před disciplínou tyče vystřídal slunečné počasí silný déšť, který zkalil již tak nepříliš čistou vodu. Liberecké, kteří jsou ale zvyklí na Harcovskou přehradu, nemohla ale špatná viditelnost rozhodit.

V kategorii žen proto liberecké závodnice obsadily všechna tři první místa. Vyhrála Naďa Tylová, druhá byla Eliška Šimůnková a třetí Lucie Žížalová.

Ani muži se neztratili. Druhé místo obsadil Jiří Petřilka mladší, který nestačil pouze na Wilfrieda Krauseho z Rostocku. Bramborovou pozici pak obsadil Lukáš Silný. Závod se nepodařil závodícímu trenérovi Jakubu Němečkovi, který sice slibně rozjel, ovšem na čtvrté tyči „proříznul“ vodní hladinu a byl tak diskvalifikován.

Za stále silného deště pokračovaly závody v neděli závodem týmů, tedy sjížděním. První jeli muži, kteří ve složení Němeček, Petržilka a Silný s velkým náskokem vyhráli. Ženám ve složení Resová, Tylová, Šimůnková a Žížalová se závod nepovedl, neboť Tylová nenašla první tyč, Šimůnková na ní ovšem čekala příliš dlouho, a tak se zbylé závodnice rozhodly na ní nečekat a dokončily závod pouze ve dvou.

Přes ztrátu na sjíždění se pro všechny závodníky jednalo úspěšný vstup do sezóny. Příští závod Evropského poháru se bude konat v Německu mezi 2. až 4. červnem. Do Liberce dorazí Evropský pohár o víkendu 9. až 11. června.

Výsledky zde:

Stáhnout (PDF, Neznámý)